Genel Bilgiler

İşitme cihazınız için pratik bakım ipuçları

Genel tavsiye

İşitme cihazınızı özenle kullanmanız çok önemlidir. Cihazınızı yıllar boyunca çalışır vaziyette tutabilmeniz ve günlük kullanım sırasındaki potansiyel problemleri minimuma indirmeniz gerekmektedir. İşitme cihazları sağlam olabilir ancak yanlış kullanıma dayanamazlar. Aşağıda birkaç değerli bakım ipucunu bulabilirsiniz.

İşitme cihazlarınızı kirden koruyun

İşitme cihazınıza dokunmadan önce parmaklarınızın temiz ve kuru olduğundan emin olun. Mikrofon girişi çok küçüktür ve yanlış elleme sonucunda bloke olabilir.

İşitme cihazınızı nemden koruyun

Duş, banyo ya da yüzmeden önce işitme cihazınızı çıkarın. Yüksek ortam neminden dolayı cihazlarınızı banyoda bırakmamalısınız. İşitme cihazlarınızı takmadan önce kulaklarınızı temizleyin.

Nem ve yoğuşmanın işitme cihazlarınızdaki elektronik devrelere zarar verebileceğini unutmayın. Bataryanın geceleri cihazdan çıkarılmasını ve batarya bölümünün açık bırakılmasını öneririz. İşitme uzmanınızdan alacağınız özel bir kurutma aracını kullanın.

Cihazları çocuklar ve evcil hayvanlardan uzak tutun

İşitme cihazlarınızı çocuk ve evcil hayvanların ulaşamayacağı yerlerde tutun. Çıkarılan ancak kapatılmayan cihazlar bazı köpekler için rahatsız edici olabilecek yüksek sesler yayabilir.

Saç spreyi ya da makyajla temastan kaçının

Saç spreyinin ya da pudranın ince partikülleri mikrofon girişini ve ses kontrol anahtarını tıkayabilir. Vücut bakımı ürünlerini kullanmadan önce işitme cihazınızı çıkarın.

Doğru bakım

Tamamen fonksiyonel olması için işitme cihazınızın her zaman temiz olması şarttır. Cihazları yumuşak ve kuru bir bezle silin. Asla alkol, çözücü ya da temizlik maddeleri kullanmayın. İşitme cihazınız için özel bakım ürünleri, cihazınızı kulak kiri kalıntılarına karşı kontrol edecek ve çalışıp çalışmadığını kontrol edecek olan işitme uzmanınız tarafından sağlanacaktır.

İşitme cihazlarınızı güvenli bir yerde saklayın

İşitme cihazlarınızı kullanmadığınız zamanlarda her zaman kabında saklayın. Hasar ve kirden korumak için işitme cihazlarınızı her zaman kendi kaplarında taşıyın. İşitme cihazlarınızı bir süre kullanmayacaksanız, lütfen bataryaları çıkarın.

Bütün tamiratları işin uzmanına bırakın

Tornavidalar ve yağ bütün işitme cihazlarının bir numaralı düşmanıdır. Elektronik ya da mikro-mekanik sistemlerle temas etmeleri durumunda bu onarılamaz hasara neden olmaktadır. Bu teknoloji oldukça hassastır ve yanlış elleçleme nedeniyle tamamen tahrip olabilir.